Our range of products include party wear soft rangoli silk saree, banarasi soft silk saree, soft jimmy chu multi thread embroidery saree and south silk sarees wholesale.
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Fabric Type | Georgette |
| Pattern | Embroidered |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse Type | Unstitched |
| Zari Type | Silver Zari |
| Design | Butti |
| Border Type | Contrast Border |
| Wash Care | Dry Clean Only |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Fabric Type | Soft Silk |
| Pattern | Zari Woven |
| Occasion | Wedding Wear |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse Type | Unstitched |
Minimum order quantity: 30 Piece
NEW LAUNCHED D.N-5093020
original & first Quality only
*PURE FLORAL DIGITAL SOFTY
THIS WEDDING & FESTIVE SEASON
LAUNCHING ORIGINAL DIGITAL SOFTY WITH TRADITIONAL PRINT*
FABULOUS SOFT SILK FABRIC WITH FLORAL DIGITAL PRINT N GOLD JARI N CONTRAST BORDER N RICH GRAND PALLU
HEAVY CONTRAST JECOD BLOUSE N CONTRAST WEAVING BORDER
CATALOG- DIGITAL SOFTY VOL-12
RATE @850/-*
BACK IN STOCK & NEWLAUNCHING
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Saree Fabric | Silk Blend |
| Work | Hand Embroidery |
| Saree Length | 6.3 mtr |
| Occasion | Wedding |
| Work Pattern | All Over Work |
| Blouse Type | Stitched Blouse |
| Blouse Fabric | Silk Blend |
| Pattern | All Over |
| Blouse | Stitched Blouse |
| Pack Contains | Set of 6 |
| Wash Care | Dry Clean Only |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Saree Fabric | Soft Silk |
| Weave Type | Kanchipuram |
| Zari Type | Tested Zari |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Design Pattern | Zari Border |
| Occasion | Festive, Party Wear, Casual Wear, Temple Wear, Wedding |
| Saree Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Same As Saree |
| Wash Care | Hand Wash |
Minimum order quantity: 30 Piece
Akhil Gupta (Proprietor)
Archit Enterprise
Shop No. 2074, Shree Kuber Ji Textile World
Saroli, Surat - 395010, Gujarat, India