Offering you a complete choice of products which include cotton mulmul sarees, bagru print cotton saree and summer season pure mul mul cotton saree.
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Print and Pattern | Floral Print, Batik Print, Geometric Print, Screen Print, Block Print, Kalamkari Print, Paisley Print, Indigo Print |
| Fabric Count | 100x100 |
| Work | Tassels |
| Blouse | Blouse Piece |
| Color | White |
| Saree Length | 6.3 m |
| Fabric Type | Pure Mulmul |
| Origin | Jaipuri |
| Occasion | Office Wear, Festive Wear, Casual Wear, Daily Wear |
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Malmal Cotton |
| Print or Pattern | Block Print |
| Work | Zari Border |
| Style | Bagru Print |
| Brand | Shree Ganesh |
| Blouse Piece | With Blouse Piece |
| Fabric Quality | 90x60 |
| Saree Length | 6.3 m |
| Width | 44 inches (1.12 m) |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Print and Pattern | Block Print |
| Fabric Count | 100x120 |
| Work | Zari Border |
| Blouse | Blouse Piece |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 30 Piece
*Hand Block Printd Sarees*
d.no-940058
Cotton Feel Like Luxury
FABRICS : *Soft Pure Cotton*
SAREES : *6.30 MTR PURE COTTON HAND BAGRU PRINT SAREES WITH BLOUSE PICE*
*RATE - 549/-*
BE AWARE WITH LOW QUALITYCOPY ITEMS
Once Give Opportunity, Customer Satisfaction Is Our Goal
डपलिकट परोडकट स सावधान रह.
Akhil Gupta (Proprietor)
Archit Enterprise
Shop No. 2074, Shree Kuber Ji Textile World
Saroli, Surat - 395010, Gujarat, India