Manufacturer of a wide range of products which include mysore silk saree with jurry check and mysore semi crepe silk saree.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Saree Fabric | Crepe Silk |
| Weave Type | Mysore Soft Silk |
| Zari Type | Tested Zari |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Design Pattern | Zari Border |
| Occasion | Temple Wear, Party Wear, Wedding, Bridal, Festive |
| Saree Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Same As Saree |
| Wash Care | Dry Clean Only |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Saree Fabric | Crepe Silk |
| Weave Type | Mysore Soft Silk |
| Zari Type | Tested Zari |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Design Pattern | Zari Border |
| Occasion | Bridal, Festive, Wedding, Temple Wear, Party Wear |
| Saree Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Same As Saree |
| Wash Care | Dry Clean Only |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Saree Fabric | Crepe Silk |
| Weave Type | Mysore Crepe |
| Zari Type | Pure Zari |
| Saree Length | 6.3 m |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Design Pattern | Zari Border |
Minimum order quantity: 30 Piece
*New Launch*
Presenting amazing New Concept...
Sarees is very soft and easily Wash Possible.
This is Suitable for all Party and Marriage Occasion
*Fabric - Beautiful heavy mysore silk saree with all over weaving and fantastic two tone padding border*
*Rate - 650/-only*
Book now! Book fast!
Akhil Gupta (Proprietor)
Archit Enterprise
Shop No. 2074, Shree Kuber Ji Textile World
Saroli, Surat - 395010, Gujarat, India